WI-FI PŘIPOJENÍ

Nabízíme Vám připojení domácnosti nebo firmy bezdrátovým pojítkem k internetu. Spojení je realizováno mikrovlnným přenosem v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz a 10 GHz a 24 GHz. Pomocí tohoto připojení budete spojeni se světem Internetu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce a to bez telefonních poplatků a blokování své telefonní linky.

Můžete si zvolit vhodnou rychlost připojení s neomezeným datovým limitem. Začínáme od 3 Mbps až po desítky Mbps s garancí rychlostí a to vše bez agregace!

DŮLEŽITÉ

Platba za internetové připojení
Platba se provádí vždy za aktuální měsíc a to od 5 dne do 25 dne v daném měsíci.
Číslo účtu: 2405158163/0800 – Česká spořitelna
Identifikace plateb je na základě popisu platby, kde je vždy napsáno jméno a příjmení zákazníka.

Home/Podpora Windows XP končí

Podpora Windows XP končí


1966506-img-windows-xp-operacni-system 120Máte Windows XP? Riskujete! Podpora Windows XP, končí 8. dubna 2014, přejděte na nový operační systém.

Zítřek bude nepříjemným dnem pro všechny majitele stále populárního operačního systému Windows XP. Microsoft oficiální končí s jeho podporou. Dál se bude starat pouze o bezpečnost speciálních verzí systému. Pětina českých počítačů, na kterých běží, nebude řádně zabezpečena, systém bude bez servisu a patch. Majitelé Windows XP Home a Professional sice budou moci své počítače s těmito systémy nadále používat, ale bez řádného zabezpečení a oprav. Microsoft v úterý celosvětově ukončí podporu klasických Windows XP, které se objevily na trhu před zhruba 13 lety. Nebude již poskytovat aktualizace a záplaty na objevené zranitelnosti, ani technickou podporu. Systém tak bude více náchylný k napadení hackery. Stejné riziko bude platit i pro aplikace, které XP využívají. PC s XP budou mít také stále častěji problémy s připojením na periférie, nemusí si například rozumět s novými multifunkčními tiskárnami. Microsoft varoval, že po ukončení podpory hrozí uživatelům XP ohrožení bezpečnosti internetového bankovnictví. I když je možné, že někteří výrobci bezpečnostního softwaru budou vydávat aktualizace na své produkty určené pro Windows XP i po skončení podpory, nebudou schopni eliminovat rizika spojená s nezáplatovanými chybami. Kvůli nim se mohou do počítače dostat škodlivé programy sloužící ke krádežím citlivých údajů. Microsoft uvádí, že nové Windows 8.1 mají šestkrát vyšší úroveň zabezpečení než XP.

 

Počítač v dnešní době používá téměř každý a téměř každý počítač je připojený k internetu. Podnikatelé na něm vedou firemní účetnictví a agendu, profesionálové zpracovávají projekty a dokumenty, někdo počítač používá pouze pro přístup na internet, komunikaci a zábavu. Ale i pouhý přístup na internet v sobě může skrývat obrovská rizika.  V počítači například máme věci, jejichž hodnotu si ne zcela uvědomujeme – důležité dokumenty, fotografie rodiny a dětí, videa a další soukromá data, jejichž ztráta je v podstatě nenahraditelná. Všechny tyto věci jsou v případě používání nezabezpečeného počítače v ohrožení. Útočník může s využitím neopravené chyby získat nad počítačem plnou kontrolu a cenná data zcizit, zveřejnit nebo z počítače zcela odstranit. A nejenom to, při ovládnutí počítače může dojít k odcizení naší identity a jejímu následnému zneužití pro nekalou činnost, jako je pomlouvání, vydávání se za jinou osobu například na sociálních sítích či použití identity k neautorizovanému nákupu zboží či služeb. Nebezpečí roste, pokud používáme internetové bankovnictví a platby přes internet pomocí platební karty. Zde jde doslova o peníze! A to není zdaleka všechno. Mezi nejhorší případy patří rozesílání podvodných e-mailů, rozesílání pornografie, nabídka ilegálního zboží nebo zakázané sdílení děl podléhajících autorskému zákonu. Počítač lze také využít k distribuovanému útoku na jiné počítače nebo počítačové sítě, ať už soukromé nebo státní.

Jak se můžeme takovýmto rizikům bránit?

K základním podmínkám patří počítač s aktualizovaným operačním systémem a také používání aktualizovaných verzí dalších nainstalovaných programů, včetně antiviru. Samozřejmostí je obezřetné chování a nesdílení přihlašovacích údajů cizím osobám. Operační systém Windows XP nebude po 8. dubnu splňovat první podmínku. Nejjednodušším řešením, jak tento problém vyřešit, je zakoupení nového počítače s moderním operačním systémem Windows, přičemž cena takovýchto zařízení dnes začíná již na 7 500 Kč. Na trhu jsou v současné době dva operační systémy Windows  – známý a osvědčený Windows 7 a nejnovější Windows 8.1. Je plně na uživateli, který operační systém si vybere.

V poslední době se v obchodech objevilo také množství notebooků a dalších mobilních zařízení s dotykovým ovládáním. Pokud chce být uživatel mobilní a využít všech možností těchto zařízení, je nejlepší volbou operační systém Windows 8.1, který je na nové technologie plně připraven. Velkou výhodou tohoto operačního systému je i kompatibilita s dalšími programy na platformě Windows. Je zřejmé, že pořízení nového počítače představuje finanční investici, tato investice se však vrátí ve velmi krátké době, protože počítač s novým softwarem představuje nejenom zvýšení rychlosti práce s ním, ale i nezanedbatelnou úsporu v oblasti elektrické energie. Pokud nemáte až tak starý počítač, je možné samozřejmě provést upgrade pouze operačního systému.

Nakonec je třeba zmínit, že s ukončením podpory Windows XP končí i podpora na kancelářské sady Microsoft Office 2003.  Ideální volbou je tak nejen pořízení nového operačního systému, ale i nejnovějšího kancelářského balíku Office 2013, jež je nově k dispozici i ve formě předplatného, a to pod názvem Office 365.

 

 

.

Translate »