WI-FI PŘIPOJENÍ

Nabízíme Vám připojení domácnosti nebo firmy bezdrátovým pojítkem k internetu. Spojení je realizováno mikrovlnným přenosem v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz a 10 GHz a 24 GHz. Pomocí tohoto připojení budete spojeni se světem Internetu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce a to bez telefonních poplatků a blokování své telefonní linky.

Můžete si zvolit vhodnou rychlost připojení s neomezeným datovým limitem. Začínáme od 3 Mbps až po desítky Mbps s garancí rychlostí a to vše bez agregace!

DŮLEŽITÉ

Platba za internetové připojení
Platba se provádí vždy za aktuální měsíc a to od 5 dne do 25 dne v daném měsíci.
Číslo účtu: 2405158163/0800 – Česká spořitelna
Identifikace plateb je na základě popisu platby, kde je vždy napsáno jméno a příjmení zákazníka.

Home/Windows 10

Windows 10

Windows-10-official-logo120

Tak jsme se dočkali po nepříjemné zklamání z Windows 8 a 8.1 je tu konečně Windows Technical Preview,možná podoba funkčních a použitelných Windows 10. Kdo by měl zájem, otestovat zde je odkaz:    http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso
Přímo česká lokalizace systému ale dostupná není. Nabízí se tedy první nebo druhá možnost – 32 (2,93 GB) nebo 64 bitová (3,81 GB) anglická verze
 
Mé pohledy a postřehy:

Hlavní, pro mnohé příjemnou, změnou je navrácení původní Start nabídky. Ta je nyní ve Windows „desítkách“ kombinací:

  • původní nabídky z Windows 7
  • nabídky živých dlaždic z Windows 8

Jednotlivé programy jde připnout na obě místa.

Už v dřívějších Windows šlo přesunutím okna k levému, pravému nebo hornímu okraji obrazovky snadno docílit změny velikosti okna na polovinu (přesunutí doleva nebo doprava) či jeho maximalisaci (přesun nahoru).

Windows 10 tuto funkci značně vylepšil. Při přesunutí na stranu tak, že by okno překrývalo nějaké předchozí, se ve zbývajícím prostoru objeví nabídka náhledů ostatních oken, co by se ve zbývajícím prostoru mohly objevit.

Přichytávat jde okna i do rohů, čímž se docílí rozdělení obrazovky na 3 nebo až 4 části.

Pro nastavování funkcí systému je ve Windows 10 speciální aplikace vhodnější pro dotyková zařízení. Na starý dobrý Ovládací panel je přístup buď přes hledání nebo ve výchozím Prohlížeči souborů po kliknutí na malou šipku.

Po prvních pár hodinách používání jsem nenarazil na nic, co by bránilo na Windows 10 v budoucnu přejít. Oproti Windows 7 a i 8 nabízí značnou porci šikovných vylepšení.

Požadavky na HW jsou podobné jako u starších Windows.

  • Procesor: 1 GHz nebo rychlejší
  • Paměť RAM: 1 GB (32bitová verze) nebo 2 GB (64bitová verze)
  • Volné místo na disku: 16 GB
  • Grafická karta: grafické zařízení podporující Microsoft DirectX 9 s ovladačem WDDM
  • Účet Microsoft a přístup k Internetu

 

Foto:

Translate »